آیفون تاشوی اپل ممکن است از پیکسل های روشن برای گرم نگه داشتن صفحه نمایشگر تاشو و انعطاف پذیری آن استفاده کند

آیفون تاشوی اپل ممکن است از پیکسل های روشن برای گرم نگه داشتن صفحه نمایشگر تاشو و انعطاف پذیری آن استفاده کند

آیفون تاشو اپل که مدت‌هاست شایعه آن بر سر زبان‌هاست بر اساس گزارش جدیدی می تواند از صفحه نمایشگر قابل انعطافی کمک بگیرد که از طریق یک تکنولوژی جدید با گرم نگه داشتن صفحه قبل از آنکه صفحه تا بخورد از شکنندگی آن در اثر مصرف زیاد از حد جلوگیری نماید.

در این تکنولوژی با استفاده از ترکیب عناصر گرماده و همین طور پیکسل های موجود در صفحه نمایش، عمل گرم شدن صفحه نمایش های تاشو بهبود رسانی خواهد شد. ورود اولین موج گوشی های همراه تاشو نگرانی هایی را در ارتباط با قابلیت انعطاف پذیری و مقاومت این وسیله ها در دراز مدت مطرح نمود.

هرچند که بسیاری از گوشی های تاشو از زمان رونمایی تا به حال بهبود رسانه های زیادی را در مورد صفحه های نمایش خود متحمل شده‌اند، اما هنوز جای بسیار زیادی برای ایجاد صفحه نمایش تاشو ای بسیار مقاوم وجود دارد. یکی از این دلایلی که باعث شکنندگی در آیفون و صفحه های نمایش تاشو خواهد شد مربوط به اثرات دمایی یا اثری که دما بر روی مواد مختلف به کار رفته در گوشی همراه می باشد.

در حالی که دمای گرم می‌تواند موادی مانند پلاستیک و سایر مواد را قابل انعطاف پذیر تر کند دمای سرد و پایین می توان اثر مخالف و متضادی را بر روی آنها گذاشته و باعث شود که کمتر انعطاف‌پذیر شوند. برای وسیله‌ای با انعطاف پذیری صفحه نمایش در یک گوشی همراه این می تواند باعث مشکلات عدیده‌ای و مشکلات جدی برای کاربر در دراز مدت شود.

مشکلاتی نظیر ترک خوردن و همین طور شکنندگی صفحه نمایش که در نهایت باعث شکستگی های بزرگتر در صفحه نمایش خواهد شد از آن جمله می باشد. این اثر ممکن است فقط عناصر اصلی صفحه نمایش را تحت تاثیر قرار ندهد، بلکه افزایش دما و تغییر دمایی می تواند بر روی مواد چسبنده و سایر مواد حد واسط تاثیرات مختلفی را بگذارد.

در این مورد اپل بیان می کند که راحت ترین راه برای جلوگیری از شکنندگی صفحه نمایش به کارگیری عناصر گرماده در زیر صفحه نمایش در محلهای ضعیف تر خواهد بود که به هر حال این راهکار می‌تواند به حجیم تر شدن طراحی گوشی همراه بیانجامد زیرا در این صورت لازم است تا مواد بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *