آیفون‌ها و مک های ۲۰۲۲ از چیپ های ۳ نانومتری بهره می برند

آیفون‌ها و مک های ۲۰۲۲ از چیپ های ۳ نانومتری بهره می برند

بر اساس گزارش منتشر شده توسط دیجی تایمز برخی از مهم ترین وسیله های اپل در سال ۲۰۲۲ ممکن است از چیپ های ۳ نانومتری ساخته شده توسط شرکت TSMC بهره ببرند و از لحاظ عملکردی و پردازشی و تطابق هرچه بیشتر با چیپ های اپل سیلیکون ارتقاء قابل توجهی را دریافت خواهند نمود.

چیپ های کنونی M1 و A15 با تکنولوژی ساخت ۵ نانومتری تهیه می شوند. شرکت TSMC به عنوان تامین کننده اصلی پردازشگرهای اپل نقش ایفا می‌کند که قرار است تا ۲۰۲۲ تولید چیپ های ۳ نانومتری را آغاز کند. منبع خبری دیجی تایمز با استفاده از ارتباطی که با چرخه تامین کننده های محصولات اپل دارد گزارش می دهد که شرکت TSMC بر اساس برنامه ریزی هایی که تعیین شده است قرار است که در نیمه دوم ۲۰۲۲ مرحله تولید را آغاز کند.

در گزارش امروز همینطور با شفافیت بیشتری نسبت به ادعاها و گزارش های قبلی از قصد اپل برای عملی کردن استفاده از چیپ های ۳ نانومتری صحبت می‌کند که برای اولین بار در ماه جون منتشر شد. اما در این گزارشات به هیچ کدام از محصولات اپل به صورت خاص اشاره نشده است.

هنوز بر سر اینکه کدام یک از محصولات اپل برای اولین بار چیپ های ۳ نانومتری را دریافت خواهند نمود اختلاف نظر وجود دارد. گزارش جدیدی از منبع خبری نیکی آسیا می گوید که چیپ های ۳ نانومتری برای اولین بار در مدل های آیپد پرو سال ۲۰۲۲ و در کنار آن آیفون های سال بعد از پردازشگرهای سری A از تکنولوژی ساخت چهار نانومتری بهره خواهند برد.

قابل ذکر است که اگر محصولات اپل بتوانند از چیپ های ۳ نانومتری استفاده کند در حقیقت از سرعت پردازشی بالاتر و مصرف باتری پایین تری برخوردار خواهند. بر اساس ادعای شرکت TSMC چیپ های ۳ نانومتری ۱۵ درصد افزایش عملکرد و ۲۰ تا ۲۵ درصد صرفه جویی در مصرف باتری را نسبت به تکنولوژی ۵ نانومتری خواهند داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.