آیا اپل قیمت مدل های آیفون اس ای قدیمی را کاهش می دهد؟

آیا اپل قیمت مدل های آیفون اس ای قدیمی را کاهش می دهد؟

بر اساس شایعات و گزارش‌های موجود اپل قرار است که به زودی در ۸ مارس مدل های جدیدی از آیفون اس ای را معرفی نماید. این مراسم اولین رویداد اپل در سال ۲۰۲۲ محسوب می شود. انتظار می رود آیفون اس ای جدید در قیمتی برابر با ۳۹۹ دلار به بازار ارائه شود و جایگزین آیفون اس ای ۲۰۲۰ باشد که در سال قبل معرفی شد.  سوالی که در اینجا مطرح می‌شود آن است که آیا اپل در هنگام معرفی آیفون های جدید قیمت مدل های قدیمی تر را پایین  خواهد آورد؟  این رویکردی است که تنها در برخی اوقات اپل برای بالا نگهداشتن فروش مدلهای قدیمی خود انجام می‌دهد.

مارک گورمن مارک در آخرین خبرنامه خود پیش بینی می کند که اپل همچنان آیفون اس ای ۲۰۲۰ را برای ارائه به مشتریان در دسترس قرار خواهد داد اما قیمت آن را به حدود ۱۹۹ دلار کاهش خواهد داد. در این قیمت اپل قادر خواهد بود در بازارهایی مانند آفریقا هندوستان و آمریکای جنوبی سهم بازار بیشتری را برای آیفون های خود به دست بیاورد. چرا که در این مناطق بیشتر کاربران تمایل به استفاده از گوشی های اندروید ارزان قیمت تری را دارند.

اپل تاکنون مدلی از آیفون را زیر ۲۰۰ دلار ارائه نکرده است زیرا ارزان ترین مدل ارائه شده توسط این شرکت آیفون اس ای با قیمت ۳۹۹ دلار می باشد. امام مارک گورمن عقیده دارد که قیمت قطعات در حال حاضر آنقدر پایین هست که اپل مایل باشد تا یک مدل آیفون بسیار ارزان قیمت و مقرون به صرفه را نیز به بازار معرفی کند. از طرف دیگر آنالیست معتبر اپل مینگ چیکو نیز پیش بینی نموده که آیفون اس ای ۲۰۲۲ ارزانترین آیفون ۵ جی خواهد بود که اپل تاکنون به بازار معرفی نموده است. این آیفون های جدید مقرون به صرفه با قابلیت ۵ جی قادر خواهد بود ارتباط اینترنت پرسرعت را به کاربران ارائه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.