آیا آیفون ۱۲ مجهز به فناوری ۵ جی خواهد بود؟

آیا  آیفون ۱۲ مجهز به فناوری ۵ جی خواهد بود؟

تغییر بزرگ دیگری که امسال از اپل مورد انتظار است، استفاده از فناوری ۵ جی است. همان طور که شایعات متعددی نشان می دهد اپل نیز مانند رقبای خود به طور پی گیر بدنبال دسترسی و استفاده از فناوری بحث برانگیز ۵ جی است.

همان طور که  منابع مهم در شبکه‌های اجتماعی در جولای ۲۰۱۹ ادعا می کردند اپل مدل های آیفون امسال را مجهز به ۵ جی رونمایی خواهد کرد.

اما در حال حاضر ما انتظار داریم فقط یک یا دو مدل از میان سری امسال دارای ۵ جی باشد. اما مدل های پایه آیفون ۱۲ به فناوری پیشرفته ام ام ویو ۵ جی (mmwave5G) مجهز نباشند وفقط ممکن است فن آوری ساب سیکس ۵ جی (SUB-6 5G) را حمایت کنند.

مطابق سامانه تامزگاید که از جمله معتبرترین رسانه های تکنولوژی دنیا محسوب می شود، تمام مدلهای آیفون ۱۲ که دارای صفحه اولد هستند به تکنولوژی ۵ جی نیز مجهز خواهند بود و سری مدل‌های آیفون ۱۲ پرو علاوه بر این ویژگی‌ها از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز نیز بهره مند خواهد بود.

بهر حال همان طور که پیش تر گفته شد، احتمال کمی وجود دارد که تمامی مدل های آیفون ۱۲ به تکنولوژی بسیار سریع ام ام ویو ۵ جی مجهز باشند، و فقط به مدل های پایه آیفون ۱۲ هستند که انتظار می‌رود به ورژن کم سرعت تر ۵ جی که همان ۵ جی ساب سیکس نامیده می شود. 

فن آوری ۵ جی به نسل پنجم و جدیدترین ورژن شبکه های دی تای بی سیم گفته می شود که از سرعت بسیار بالاتری نسبت به اینترنت ۴ جی (تا حد ۱۰ برابر) برخوردار بوده و علاوه بر آن امکان ارتباط با همه اشیا و وسایلی را که قابلیت هوشمند بودن دارند را برقرار می‌کند. 

علاوه بر قابلیت ارتباطی فن آوری ۵ جی، گفت می شود دوربین آیفون های امسال با قابلیت های سه بعدی پیشرفته ای عرضه خواهند شد و مدل ها در سه اندازه مختلف عرضه می شوند:

  • ۵.۴ اینچی
  • ۶.۱ اینچی
  •  6.7 اینچی

3 نظر در مورد “آیا آیفون ۱۲ مجهز به فناوری ۵ جی خواهد بود؟

  1. اشتراک ها: کمپانی کوالکام Qualcomm اعلام کرد رونمایی آیفون ۱۲ با قابلیت ۵ جی تا بعد سپتامبر به تعویق خواهد افتاد | Texnoli

  2. اشتراک ها: قطعات لازم برای ساخت تکنولوژی ۵ جی برای آیفون ۱۲ برای اپل ۷۵ تا ۱۲۵ دلار افزایش هزینه در برخواهد داشت | Texnoli

  3. اشتراک ها: تفاوت میان تکنولوژی ۵ جی  mmWave و Sub-6GHz در آیفون چیست؟ | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *