آیا آیفون ۱۲ صفحه نمایش ۱۲۰هرتز خواهد داشت؟

آیا آیفون ۱۲ صفحه نمایش ۱۲۰هرتز خواهد داشت؟

بر اساس منابع موجود ما چهار مدل آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰ انتظار داریم. اما خوب است نگاهی به شایعات بیندازیم که ببینیم آیا آیفون ۱۲ از تکنولوژی ۱۲۰ هرتز برای صفحه نمایش خود بهره خواهد گرفت. مینگ چی کاوو یکی از نشت دهندگان بزرگ اطلاعاتی اپل می گوید تمام مدل های آیفون ۱۲ با صفحه اولد برای اولین بار عرضه می‌شود.

همینطور گفته می‌شود صفحه نمایش مدل های ۲۰۲۰ آیفون توسط شرکت  بی او ای BOE تولید می شود در حالی که سامسونگ  تنها شرکتی است که در حال حاضر به تولید صفحه اولد با کیفیت بالا دست زده است.

در سال قبل آیفون ۱۱ با صفحه ال سی دی LCD و آیفون ۱۱ پرو با صفحه اولد OLED عرضه شد. بنابراین این عرضه تمامی مدل ها بصورت اولد در سال اخیر گام جدیدی برای اپل بحساب می آید.

اما شایعه مهم تری در میان است که امکان دارد اپل آیفون های ۲۰۲۰ را با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز عرضه کند. تمامی مدل های آیفون در سالهای گذشته با صفحه نمایش ۶۰ هرتز عرضه شده، اما استفاده از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز می تواند باعث اجرای سریع تر برنامه ها و اسکرولینگ بسیار روان و لذت بخش در هنگام کار اپلیکیشن های مختلف نظیر شبکه های اجتماعی و بازی شود.

در مقابل، شایعات دیگری وجود دارند که می گویند اپل ممکن است در حال حاضر از صفحه‌های نمایش ۱۲۰ هرتز استفاده نکند، چرا که اینگونه صفحه های نمایش باتری بیشتری مصرف می‌کنند و همین امر می تواند موجب نارضایتی بعضی کاربران شود.

بنابراین این احتمال نیز وجود دارد که اپل امسال از صفحه نمایش های ۱۲۰ هرتز در هیچیک از مدل های آیفون استفاده نکند. یا حداقل تنها در مدل هایی با صفحه نمایش بزرگ تر نظیر آیفون مکس پرو استفاده نماید چرا که در این مدل حجم و ظرفیت باتری بیشتر است و تا حدودی مشکل مصرف شدن سریع باتری را جبران می کند.

بهر حال تمامی احتمال ها در حد شایعه هستند، و اگر اپل هنوز هم در حال حاضر برای استفاده از این تکنولوژی در حال مشکل باشد، با گذر زمان این چالش ها به طور یقین برطرف خواهند شد.

3 نظر در مورد “آیا آیفون ۱۲ صفحه نمایش ۱۲۰هرتز خواهد داشت؟

  1. اشتراک ها: آیا آیفون ۱۲ مجهز به فن آوری ۵ جی خواهد بود؟ | Texnoli

  2. اشتراک ها: تصاویر احتمالی آیفون ۱۲ پرو مکس حاکی از وجود تنظیمات جدید برای حس گر لیدار در بخش دوربین و قابلیت ۱۲۰ هرتز در بخش صفحه نمایش می باشد | Texnoli

  3. اشتراک ها: اپل تعداد زیادی صفحه نمایش های تاشو از سامسونگ سفارش داده است | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *