آپدیت جدید macOS 12.3 باعث خرابی مک هایی که لاجیک برد آن ها تعویض شده است می شود

آپدیت جدید macOS 12.3 باعث خرابی مک هایی که لاجیک برد آن ها تعویض شده است می شود

آخرین آپدیت macOS Monterey 12.3 که در این هفته نسخه عمومی آن منتشر شد بر اساس گزارشات در مک هایی که لاجیک برد آنها تعویض شده است باعث ایجاد خرابی می شود و بر این اساس عده ای از کاربران قادر نبوده اند که دیگر از این وسیله استفاده کند. اپل در این هفته آپدیت macOS Monterey 12.3 را منتشر نمود که در کنار بعضی تغییرات دیگر ویژگی مهم کنترل یونیورسال را برای کاربران اضافه نمود. اما متاسفانه همه کاربران قادر نبودند  از قابلیت مفید کنترل یونیورسال و این آخرین آپدیت ارائه شده در این سیستم عامل بهره گیرند.

بر اساس گزارش های که در فروم توسعه دهندگان اپل منتشر شده است عده ای از کاربران که مک های خود را به آپدیت جدید macOS 12.3 از macOS 12.2.1 و یا نسخه های قدیمی تر به روز رسانی کرده اند با پیام های خطا مواجه شدند که در نهایت باعث ری استارت شدن سیستم و به طور کامل خرابی کامل وسیله و غیر قابل استفاده شدن آن می شود. این گزارش ها فقط محدود به مک هایی می‌شود که لاجیک برد آنها تعویض شده است. به خصوص مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی از این جمله هستند. بر اساس این گزارش مشتریان در این مورد دو نوع مشکل مواجه شده اند. یکی از آنها  به طور کامل منهدم و غیرقابل استفاده شدن مک را در پی داشته است. در حالت دیگر مک قادر به روز رسانی نبوده و در نهایت پیام خطای iBoot Panic را نشان می‌دهد.

همین طور در سایت ردیت کاربران گزارش‌های مشابهی را در ارتباط با این مشکل منتشر کرده‌اند. در این مورد کاربرانی که وسیله خود را به مراکز تعمیراتی اپل برده و لاجیک برد خود را برای بار دیگر تعویض نموده اند با چنین مشکلی نیز مواجه شده‌اند، اپل در این مورد هنوز اظهار نظری و یا اطلاعات جدید جزئیات دیگری را ارائه نداده است.

آپدیت جدید macOS 12.3 باعث خرابی مک هایی که لاجیک برد آن ها تعویض شده است می شود

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.