آپدیت جدید ios به آیفون ها اجازه می دهد تا به صورت مستقیم با استفاده از NFC کارت های اعتباری را مورد استفاده قرار دهند

آپدیت جدید ios به آیفون ها اجازه می دهد تا به صورت مستقیم با استفاده از NFC کارت های اعتباری را مورد استفاده قرار دهند

اپل بر روی خدمات پرداختی جدیدی کار می‌کند که به آیفون اجازه می دهد تا بتواند پرداخت ها را به صورت مستقیم روی وسیله و بدون هیچگونه سخت‌افزار اضافی دریافت کند. این گزارشی که توسط بلومبرگ منتشر شده است. در حال حاضر آیفون ها می تواند کارت های اعتباری را با استفاده از  سخت افزارهای کارت خوان  اسکوئر ریدر دریافت کنند، اما اپل استفاده از این تکنولوژی جدید نیاز برای استفاده از هرگونه محصول شخص ثالث را  بین می برد.

از این طریق کلیه افراد و مشاغل کوچک قادر خواهند بود تا پرداخت‌های خود را فقط با استفاده قرار دادن کارت اعتباری و یا دبیت خود بر روی آیفون انجام دهند. این ویژگی احتمالاً از تکنولوژی NFC استفاده می کند که در حال حاضر بر روی وسیله های محصولات اپل وجود دارد. اپل از سال ۲۰۲۰ که شرکت استارتاپ Mobeewave را با قیمت تقریباً حدود ۱۰۰ میلیون دلار خریداری نمود در حال توسعه گزینه های پرداختی کارت های اعتباری بدون نیاز به سخت افزار دیگر بوده است. شرکت Mobeewave تکنولوژی را به وجود آورد که گوشی‌های هوشمند از طریق آن می‌توانستند با استفاده از قابلیت NFC پرداخت ها را انجام دهند.

در حال حاضر وب‌سایت Mobeewave می گوید که پرداخت ها تنها با قرار دادن کارت اعتباری و یا دبیت در قسمت پشت گوشی های همراه از طریق قابلیت NFC انجام پذیر است و به احتمال زیاد گزینه پرداختی اپل نیز تحت چنین تکنولوژی انجام می شود. بلومبرگ می گوید که هنوز مشخص نیست  این سرویس پرداختی بزودی به اپل پی متصل شود، اگرچه تیم مهندسان اپل در حال توسعه سیستمی هستند که بتوانند کلیه پرداخت ها را از طریق بخش پرداختی اپل انجام دهد.

از آن جایی که آیفون های جدید دارای تکنولوژی NFC می باشند، بنابراین نیاز ندارد که اپل برای راه اندازی این تکنولوژی از سخت افزار اضافی در محصولات استفاده کند. پیش بینی می شود اپل با انتشار آپدیت جدید iOS 15.4 که در بهار انجام می شود این قابلیت را برای همگان امکان پذیر سازد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.