آمازون توافق نامه مالیات دیجیتال را رد نمود و اپل در حال مذاکره است

آمازون توافق نامه مالیات دیجیتال را رد نمود و اپل در حال مذاکره است

گوگل، مایکروسافت و فیسبوک قراردادی را با کارگزاران فرانسوی امضا نمودند که شامل پرداخت مالیات دیجیتال بوده و  این شرکت های تکنولوژی غول پیکر را به همکاری نزدیک با دولتها ملزم می کند. آمازون از همکاری و قبول این قرارداد امتناع ورزیده است و اپل نیز بر اساس گزارشات و هنوز در حال بحث و مذاکره در این مورد می باشد.

با توجه به اینکه فرانسه در حال توسعه قانون مالیات دیجیتال خاص خود می باشد، دولت این کشور همین طور در حال مذاکره با کمپانی های غول پیکر تکنولوژی و امضای توافق نامه هایی با آنها در ارتباط با بحران ها و اشکالات جهانی دنیای امروز می باشد.

بر اساس گزارشات،  ۷۵ نفر از عوامل اجرائی شرکت‌های تکنولوژی سراسر جهان قرار داد “تکنولوژی برای ارتباط بهتر” را امضا نمودند. اما هنوز اپل و آمازون از امضای این توافق نامه امتناع ورزیده اند. بر اساس گزارش رویترز بحران جهانی دنیای امروز که شامل پیچیدگی‌های مالیاتی، عدم حفظ حریم شخصی همینطور مقابله با گسترش جنایت های آنلاین می باشد از جمله موضوعات اصلی این توافق نامه است.

این کمپانی ها موظف شدند که در قبال پرداخت مالیات دیجیتال با کشور مربوطه همکاری نموده و برای جلوی گسترش خشونت و تروریسم و سایر جنایات آن لاین  با دولت‌ها در این مورد همکاری لازم را ارائه دهند. موافقت نامه “تکنولوژی برای ارتباط بهتر” در کنفرانس سال ۲۰۱۸ برای اولین بار تعیین و مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک در آن شرکت کرد و در حال حاضر موافقت خود را برای اجرای این توافق نامه اعلام کرده است.

ساندار پیچای مدیر عامل گوگل و براد اسمیت رئیس مایکروسافت نیز این توافقنامه را امضا نموده اند. بر اساس گزارشات آمازون هنوز جواب مثبتی به امضای این قرارداد نداده است و اپل در حال مذاکره با مسئولان اجرایی این توافقنامه می باشد.

در هفته گذشته نیز کمیته محیط زیستی اروپا از اپل خواست که در ارتباط با ساخت محصولات آینده خود به خصوص آیفون معیار تعمیر پذیری وسیله و حقوق مشتری را بیشتر نظر بگیرد.

 توافق نامه “تکنولوژی برای تماس بهتر” بخشی از یک تلاش سه ساله از جانب به رئیس جمهور فرانسه است که صاحبان کمپانی های بزرگ تکنولوژی و دولت ها را بیشتر بهم نزدیک خواهد کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.