آلمان محیط اپل استور را به منظور بررسی رفتارهای ضد رقابتی مورد بازرسی و تحقیق قرار می‌دهد

آلمان محیط اپل استور را به منظور بررسی رفتارهای ضد رقابتی مورد بازرسی و تحقیق قرار می‌دهد

اداره مرکزی فدرال آلمان پرونده تحقیق و بررسی را شروع کرده است که بر اساس آن اکوسیستم اپل را مورد بازرسی قرار خواهد داد تا مشخص شود که آیا محیط اپ استور این اجازه را به اپل داده است که با غلبه خود در این سیستم فعالیت های بیزینسی رقیبان را مورد تاثیر قرار دهد یا نه.

کمیته بررسی ملی در امور مشاغل رقابتی اعلام نمود که بازرسی جدیدی را به منظور مشخص نمودن نحوه عملکرد کمپانی‌های تکنولوژی غول پیکر در پیش گرفته است. لازم به ذکر است که این کمیته کار خودش را از اول ژانویه ۲۰۲۱ شروع کرده است و کمپانی‌های بزرگی نظیر فیس‌بوک آمازون و گوگل نیز در لیست بازرسی‌های این کمیته قرار دارد. رئیس این کمیته در اظهارات خود بیان می کند که ما با بررسی‌های خود امتحان می کنیم که آیا امکانات و عملکرد سیستم عامل ios و همینطور اپل با اکوسیستم دیجیتالی که در پیرامون آن خلق کرده است بیزینس های دیگر را محدود کرده است.

او در ادامه اظهارات خود می‌گوید علاوه بر اینکه این شرکت به تولید سخت افزارهای مختلف تکنولوژی می پردازد  همچنین سرویس های خدماتی و محیط های دیجیتالی نظیر اپ استور، آیکلاد، اپل آرکید، اپل موزیک و اپل تی وی پلاس را نیز در پیرامون اکوسیستم خود ایجاد کرده است. این تحقیق  در این اکوسیستم مشخص خواهد کرد که نحوه رفتار اپل و همین‌طور میزان دسترسی به اطلاعات کاربران در چه حد بوده است.

اپل در حال حاضر نیز تحت  پرونده بازرسی دیگری است که از جانب اتحادیه اروپا از چندی پیش شروع شده است. در این مورد به کمیته بررسی رفتارهای بیزینسی در آلمان اعلام کرده است که با اتحادیه اروپا در این زمینه همکاری خواهد نمود تا آنها بتوانند تحقیقات خود را با دقت بیشتری به پیش ببرند. این هیئت بررسی و تحقیق آلمانی تحقیقات خود را بر اساس گزارشات زیادی که بر علیه اپل از جانب توسعه‌دهندگان مستقل دریافت کرده است آغاز کرده و بخصوص در زمینه ی تبلیغات و صنعت مدیا قرار است که شفافیت های محیط اپ استور را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.