آلمان از اپل می‌خواهد که برای مدت ۷ سال خدمات پس از فروش بروزرسانی ها و قطعات را پوشش دهد

آلمان از اپل می‌خواهد که برای مدت ۷ سال خدمات پس از فروش بروزرسانی ها و قطعات را پوشش دهد

بر اساس طرحی که جدیداً دولت آلمان به کمیسیون اتحادیه اروپا فرستاده است کلیه تولیدکنندگان گوشی‌های همراه نظیر اپل باید بسته های امنیتی برای آیفون و سایر وسیله ها را تا هفت سال ارائه دهند. دولت فدرال آلمان به تازگی وارد مذاکره‌ای با اتحادیه اروپا شده است تا بتواند تغییرات عمده ای را در زمینه حقوق تعمیر وسیله هایی مانند گوشی های همراه و تبلت ها و نحوه سرویس دهی پس از فروش ایجاد کند.

در حالی که در کمیسیون اروپا از طرف دیگر فروشندگان را تحت فشار قرار داده است تا مدت پنج سال به‌روزرسانی‌ها را برای وسایل شان به‌عنوان سرویس پس از فروش ارائه دهند. اتحادیه اروپا در این مورد مشخص می‌سازد که فروش فروشندگان و سازندگان وسایل الکترونیک نظیر گوشی های همراه باید تا مدت پنج سال وسیله فروخته شده را با ارائه به روز رسانی ها و بسته های امنیتی برای گوشی های همراه و تبلت ها حمایت کنند و همینطور قطعات مربوط به این وسایل نیز باید به مدت ۵ سال تحت پوشش قرار گیرد.

اما دولت فدرال آلمان قصد دارد این مدت خدمات‌رسانی از فروش را به مدت  ۷ سال گسترش دهد. علاوه بر این آلمان می خواهد که هزینه قطعات برای این گونه وسائل از طرف سازندگان در قیمت های کاملاً معقول و مناسبی ارائه شود و این قطعات به مرور زمان دچار افزایش قیمت عیرمعقولی نشوند.

از طرف دیگر بر اساس این طرح جدید کمیسیون اتحادیه اروپا قصد دارد که یک مدت پنج روزه را به عنوان مهلتی که خود سازندگان باید قطعات مورد نیاز وسایل و تامین کنند بدست مشتریان برسانند ارائه دهد. در حقیقت این مدت زمانی است که کمیسیون فروشندگان و سازندگان و همراه می خواهد قطعات مورد نیاز یدکی محصولاتی نظیر آیفون یا آیپد را جهت تعمیر فراهم کنند. از طرف دیگر بر اساس این طرح جدید دولت آلمان کلیه سازندگان گوشی های موبایل نظیر اپل می بایست از لیبل های مصرف انرژی و ایندکس اعتماد برای محصول خود استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.