آزمایشات نشان می‌دهد که فیس آیدی در روی آیفون ۱۳ در صورت استفاده از نمایشگرهای یدکی غیر اصل ترد پارتی کار نمی کند

آزمایشات نشان می‌دهد که فیس آیدی در روی آیفون ۱۳ در صورت استفاده از نمایشگرهای یدکی غیر اصل ترد پارتی کار نمی کند

اگر یک مشتری بخواهد صفحه نمایش آیفون ۱۳ خود را با در یک فروشگاه غیر از اپل تعویض کند از آنجایی که این فروشگاه ها دارای لایسنس و یا حق عضویت برای استفاده از برنامه تعمیر مستقل محصولات اپل را ندارند فیس آیدی بر روی آیفون قادر به استفاده نخواهد بود.

اپل برای مدت زیادی است که برای آنکه مراحل تعمیر را در فروشگاه های غیر از اپل بسیار مشکل نموده است مورد انتقاد بسیاری از علاقه‌مندان و کارشناسان قرار دارد. در این باره حتی اگر یک فروشگاه غیر از اپل از صفحه نمایش کاملا اورجینال استفاده کند نیز قابلیت فیس آیدی پس از نصب نمایشگر قابل استفاده نخواهد بود و با پیام نمایشگر غیر اورجینال برخورد خواهند کرد. اگر مشتریان از نمایشگر های غیر اورجینال استفاده کند نیز چنین پیام مشابهی را دریافت خواهند کرد.

اپل ادعا می کند که این گونه پیام ها به کاربر کمک می کند تا از قطعات اصلی اپل استفاده می‌کنند و تنها به مراکز تآیید شده مراجعه کنند.  از پلن های اپل می باشد که از کاربران را مجبور می کند تنها برای تعمیر آیفون های خود و دیگر محصولات اپل به تکنسین های اپل که مورد تایید می باشند مراجعه کنند. به نظر می‌رسد که با آیفون ۱۳ که امسال به بازار عرضه شده است حتی این روند مشکل‌تر نیز شده است. به خصوص برای کاربرانی که می خواهند از فروشگاه های غیر از اپل برای تعمیر آیفون های خود استفاده کند.

علی رغم همه این ها همان طور که قبلاً نیز گفته شد اگر نمایشگر آیفون ۱۳ به وسیله نمایشگرهای غیر اورجینال و یا حتی اورجینال توسط افراد و تکنسین های غیر از اپل جایگزین شود قابلیت فیس آیدی دیگر کار نخواهد کرد. قابل ذکر است که اپل در این مورد برنامه ای تحت عنوان برنامه تعمیر مستقل آیفون به راه انداخته است که به تعمیر کنندگان غیر از اپل و برخی از کمپانی ها اجازه می دهد که تحت شرایط خاصی با گرفتن لایسنس مربوطه و اگر بتوانند شرایط لازم را داشته باشند از این برنامه استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.