آخرین نسخه بتا iOS 15 به صورت خودکار اثر لنز فلر را در عکس ها از بین می برد

آخرین نسخه بتا iOS 15 به صورت خودکار اثر لنز فلر را در عکس ها از بین می برد

در حال حاضر با آخرین به روز رسانی های انجام شده در سیستم عامل iOS 15 این امکان وجود دارد که اثر لنز فلر در عکس ها به صورت خودکار حذف شود. اثر لنز فلر همیشه به عنوان یکی از مشکل‌های اصلی در حین عکس برداری با دوربین های همراه مطرح بوده است. اما بر اساس گزارشات اپل این مشکل را در آخرین به‌روزرسانی حل نموده و یا حداقل آن را کاهش داده است.

عکس های گرفته شده با استفاده از اپلیکیشن دوربین در آخرین نسخه بتای ios 15 نشان می‌دهد که اثر لنز فلر به صورت خودکار تا حد زیادی برداشته و برطرف شده است. یکی از کاربران در سایت ردیت گزارش می دهد که متوجه این تغییر زمانی شده است که در حالی که انتظار داشته یک سری از عکس های او با توجه به قرار گرفتن در محیط نورانی شدید اثر لنز فلر را داشته باشد و با دیدن عکس های گرفته شده پس از به روز رسانی انجام شده متوجه شده است که این اثر لنز فلر تا حد زیادی برطرف شده است.

اما پدیده لنز فلر به خصوص  زمانی اتفاق می‌افتد که تصویر یک منظره را عکس برداری کنیم که در آن نور خورشید به صورت مستقیم رو به دوربین قرار گرفته است و همین امر باعث می شود که بخش هایی از تصویر نور بسیار بیشتری را ببیند و  تصویر را تحت تاثیر قرار دهد. عکس های گرفته شده توسط برخی از کاربران قبل و بعد از اعمال این به روز رسانی نشان می دهد که اثر لنز فلر تا حد زیادی برطرف شده است.

لازم به ذکر است که اثر لنز فلر همچنان در نسخه لایو اولیه عکس گرفته شده می‌ماند اما بعد از عکسبرداری به صورت خودکار توسط سیستم عامل iOS 15 برطرف می‌شود. همینطور اگر شما تصویر یک منظره را با سیستم‌عامل iOS 15 بگیرید با انجام برخی اعمال خودکار پس از عکس برداری توسط نرم افزار تغییرات کمی در  زوم و برخی بهبود رسانه‌های دیگر انجام می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.